Log in

Motocykliści ratują życie

Jak zmienić stereotyp motocyklisty-dawcy organów? W ramach kampanii „Motopozytywni.pl” rusza druga edycja bezpłatnych szkoleń z zasad udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla  motocyklistów.

– Walczymy z powszechnym przekonaniem, że motocykl to droga do kalectwa. Chcemy pokazać, że może służyć również do niesienia pomocy i zabezpieczenia miejsca wypadku – wyjaśnia dr Wojciech Kulesza, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i inicjator akcji. – Absolwenci naszych szkoleń zachowują się bezpieczniej na drodze, minimalizują ryzyko wypadku i zarażają innych bezpieczeństwem. Kiedy interweniują, pokazują wszystkim dookoła, jak wielu jest porządnych motocyklistów stosujących się do przepisów, i że każdy może nieść pomoc.

Motocykle z amerykańską duszą wreszcie w Polsce!

Amerykańska firma Fireweed Inc. otwiera pierwszy polski Garaż. Zaprojektowane na indywidualne zamówienie motocykle na bazie modeli Harley-Davidson można oglądać już w Warszawie, przy ul. Bema 65.

Fireweed Inc. to amerykańska firma powstała w latach 90-tych. Wywodzi się z Chicago, miasta uchodzącego za kolebkę customingu motocyklowego w którym specjalizuje się marka. Znakiem rozpoznawczym Fireweed Inc. jest niepowtarzalność i indywidualność powstających modeli – przy ich projektowaniu firma kieruje się bezpieczeństwem i przystosowaniem motocykla do pokonywania długich tras oraz jak najszerszą ofertą części wykonywanych ręcznie.

Informacja prasowa nr 1/2009

motocyklistki.pl w nowej odsłoniePortal motocyklistki.pl, od prawie roku obecny wśród ulubionych stron kobiet jeżdżących na dwóch kółkach, przeszedł całkowitą metamorfozę. Nowoczesna grafika, nowe działy, galeria i forum są odpowiedzią na uwagi, sugestie i potrzeby użytkowników, gromadzone przez redakcję portalu przez ostatnie miesiące.

Dzięki nawiązaniu współpracy z producentami odzieży i sprzętu motocyklowego w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie centrum testowego. W testach będą mogli brać udział także użytkownicy portalu, co ma skutkować większym obiektywizmem wyników.

motocyklistki.pl to portal tworzony przez kobiety dla kobiet, aby bez zahamowań i oglądania się na opinie mężczyzn dzielić się wspólną pasją po kobiecemu.