Log in

W piątek 30.01.2009 podczas konferencji prasowej Klubu Motorowego Ostrów został podpisany kontrakt z Dunką Nanną Jorgensen.

 
To pierwszy w Polsce kontrakt klubu żużlowego z kobietą - żużlowcem.

Nanna Jorgensen urodziła się 20 listopada 1989 roku. Jej żużlowym idolem jest Hans Andersen. W oficjalnych zawodach żużlowych ścigała się już 2 lata temu - w Danii oraz na Ukrainie. W ubiegłym roku występowała już częściej. Wzięła między innymi udział w zawodach Eurospeedway w Tarnowie, w których zdobyła 4 punkty pokonując kilku mężczyzn.

Jorgensen miała także wystartować w mini turnieju w Ostrowie podczas zawodów o Łańcuch Herbowy. Imprezę jednak przełożono, a w powtórnym terminie Nanna nie wystąpiła ze względu na kontuzję.

 

Prywatnie Nanna zupełnie nie mieści się w wyobrażeniu na temat dziewczyny, która odnosi sukcesy w czarnym sporcie. Eteryczna, młoda blondynka z długimi włosami nijak nie przystaje do wizerunku twardej zawodniczki, którym staje się podczas każdych zawodów.


Nanna nie boi się rywalizować z mężczyznami.
"Faceci może i się boją, ale wyłącznie tego, że przegrają z dziewczyną. Mężczyźni mają kompleks niższości. To całe gadanie o sporcie dla gladiatorów nie podoba mi się" - powiedziała Nanna w maju 2008 "Przeglądowi Sportowemu".


Nanna nie chce być kurą domową, chce realizować swoje pasje i robić to, co lubi.
Teraz będzie mogła to robić w Polsce - życzymy wielu sukcesów!


Źródło: http://www.km.osw.pl, http://www.sports.pl/zuzel
Zdjęcia: http://www.nanna-racing.com/