Log in

Motocykl - najlepszy przyjaciel człowieka.

To jedna z refleksji, która nasunęła mi się po odwiedzeniu I Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów.

Wiek, płeć, zasobność kieszeni, profesja - odwiedzających targi dzieliło wszystko, oprócz szczerej, gorącej, niczym nie ograniczonej miłości do motocykli. Na każdym metrze kwadratowym hali wystawienniczej motocyklowy fanatyk mógł znaleźć wszystko, co tylko potrzebne, by dosiąść dwukołowego rumaka i nucąc "Riders on the Storm" ruszyć w siną dal. Lśniące maszyny, super ciuchy, odjechane kaski i całe mnóstwo akcesoriów. Zwiedzający dali się ponieść - głaskali, dotykali, dosiadali, wymieniali uwagi, błyskały flesze cyfrówek, bo kto nie chciałby mieć zdjęcia na najnowszym modelu Kawasaki czy Ducati…

Ścisk, gwar i podniecenie skutecznie podsycały bardzo „kryzysowo" ubrane hostessy, profesjonalnie wijące się na niektórych modelach. Zastanawiałam się, czy to one tak rozgrzały tłum, czy jednak maszyny, których przyszło im dosiadać. Mniejsza o to, ważne, że magia znów zadziałała, wystawcy nie zawiedli, a zwiedzający zaspokoili ciekawość, utwierdzając się po raz kolejny w przekonaniu, że tylko motocykl może dać im to jedyne, niepowtarzalne, bezcenne poczucie wolności i nieokiełznanej mocy...

Zobacz wszystkie zdjęcia z imprezy: GALERIA

Tekst i fot.: Monika Kaszuba


Kilka faktów:

W dniach 13 - 15 lutego w Warszawie odbyły się po raz czwarty targi motocyklowe, ale tym razem pod nową nazwą i w nowym miejscu (w Centrum Targowo - Kongresowym przy ulicy Marsa 56).

Wśród wystawców zabrakło co prawda Hondy, ale za to mogliśmy podziwiać ekspozycje Yamahy, Suzuki, BMW, Triumpha czy Husqvarny, a także firmy Probike SA, przedstawiciela Ducati i Kawasaki.

Nie zawiedli też producenci odzieży motocyklowej i kasków - na targach można było zapoznać się z ofertą takich producentów jak Spidi, Modeka, Retbike, Redline i Knox czy Shoei.

Podczas targów odbyła się również Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Każdy, kto oddał krew, wziął udział w losowaniu nagrody – Skutera SPIDER 50. Patronat nad zbiórka krwi objęła Fundacja Krewniacy.