Log in

Karta ICE (In Case of Emergency) - warto mieć

W sytuacji wypadku czy innego zagrożenia nasi bliscy często nie wiedzą, co się wydarzyło i gdzie się znajdujemy. W dowodzie osobistym czy innych dokumentach, które nosimy w portfelu nie mamy numerów kontaktowych. Nieliczni mają je zapisane na kartce papieru lub w telefonie komórkowym. Najlepszym sposobem na zapisanie tak ważnej informacji jest karta ICE -  trwała, plastikowa, z 3 numerami do naszych najbliższych.

Brałeś? Nie jedź!

Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada.

Pod takim hasłem wystartowała 25 czerwca 2009 r. ogólnopolska kampania społeczna Krajowego Biura ds. Przeciwdziała Narkomanii. Jej celem jest uświadomienie młodzieży, że prowadzenie samochodu pod wpływem
narkotyków może skończyć się tragicznie, i to nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Z badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii wynika bowiem, że dla młodych ludzi negatywny wpływ narkotyków na zdolność kierowania pojazdem nie jest tak oczywisty i jednoznaczny, jak w przypadku alkoholu.

Lucky 13 - bezpieczeństwo na drodze

Polska wersja komiksu, rozpowszechniana przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii ACEM (Stowarzyszenia Europejskich Producentów Motocykli), której celem jest pomoc wszystkim użytkownikom motocykli i skuterów w unikaniu niebezpieczeństw na drodze.

Komiks został opracowany wspólnie z instruktorami motocyklowymi, składa się z 13 odcinków, które będą publikowane raz w miesiącu - zapraszamy :)


Jak uniknąć problemów na skrzyżowaniach

Niebezpieczeństwa na drodze         


Nawierzchnie drogowe                   

Plamy olejów i plamy płynów na drodze

 
Uszkodzone i naprawiane powierzchnie drogowe